Udržení čistoty

Vaše produkty pokryty práškovými barvami mohou vypadat skvěle po dlouhou dobu – s několika jednoduchými tipy na jejich péči a údržbu.

Mnoho produktů je vystaveno několika prvkům, díky kterým se může časem projevit např. ztráta lesku, křídování nebo také změna barvy. Nicméně, jednoduchá pravidelná údržba by mohla minimalizovat účinky povětrnosti a odstranit špínu či mastnotu, které jsou škodlivé pro jakékoli práškové nátěry.

Produkty, které jsou venku, jako architektonické povrchy nebo venkovní nábytek se musí čas od času udržovat. Jak často záleží na několika faktorech, jako např.:

• Zeměpisná poloha vašeho domu.

• Okolní prostředí produktu, např. mořské, průmyslové, alkalické, kyselé..

• Úroveň znečištění prostředí, včetně solí.

• Povětrnostní podmínky a prachové částice mohou způsobit erozi povlaku, např. písek způsobuje otěr.

Je zřejmé, že záleží na prostředí, kterém se produkt nebo budova nachází. V určitých prostředích, jako je např. průmyslové nebo mořské, by měla být údržba prováděna v minimálně šesti měsíčních intervalech.

Aby jste svůj produkt opravdu chránili, měli byste začít hned od začátku. Začněte s údržbou v době instalace produktu, zajistěte, aby stavební materiály, jako beton, omítky a cákance barev, byly odstraněny ještě před jejich zaschnutím. Předejdete tak použití agresivních čistících prostředků a technik, které by mohly způsobit poškození povrchu práškového nátěru.

Nejlepší způsob údržby je jednoduchý: pravidelné omývání povlaku teplou vodou a neabrazivním, neutrálním detergentem. Použijte měkký hadřík, houbu nebo měkký přírodní kartáč. Čištění povrchů práškových nátěrů by mělo být prováděno ve stejnou dobu jako čištění oken.