07-11-2017

Collection Futura odhaluje nové barvy a trendy

Architekti, designéři a vývojáři mají s příchodem kolekce Futura 2018-2021 značky  Interpon práškových nátěrů společnosti AkzoNobel k dispozici nový vzrušující zdroj inspirace.

Tato kolekce překypující nejnovějšími trendy v oblasti materiálů a designu, která je aktualizována každé čtyři roky, se vyznačuje širokou škálou vysoce odolných a trvanlivých barev a povrchů vyvinutých společně s trendovými experty PeclersParis. Vychází z několika globálně identifikovaných trendů pro období 2018-2021: Okouzlující město, Oddechový čas, Úchvatné světlo a Divoká příroda.

„Naše odborné znalosti v oblasti barev a neustálý vývoj odolných a trvanlivých řešení nás podněcuje k tvorbě kolekce Futura,“ vysvětlil Jean-Paul Moonen, globální segment práškových nátěrů pro architekturu společnosti AkzoNobel. „Nová kolekce obsahuje řadu speciálních povrchových úprav pro použití na vnějších architektonických kovových součástech; výrobky, které jsou inovativní, udržitelné a vždy módní.“

interpon-com-final-teaser-video-thumb-300x250

Každé téma v kolekci obsahuje jedinečnou škálu barev, textur a efektů odrážejících designové a společenské trendy, které lze spatřit po celém světě. Inovace je také velmi dobře viditelná díky dvěma zcela novým povrchům: hedvábné textuře a bavlně.

Okouzlující město zahrnuje modernistické vlivy a barokní trendy s intenzivními tmavými tóny a soustředí se na červené, modré a zelené odstíny. Oddechový čas poskytuje inspiraci pro konejšivý výraz obytných prostorů světlými tóny založenými na zbarvené bílé a měkkých neutrálních barvách. Drahocenné světlo nabízí smyslné a rafinovanější verze kovového lesku včetně mosazi, růžového zlata, světlé mědi a stříbra. Divoká příroda přináší původní, divoké výrazy přírody a je typická zemitými odstíny hnědé, rašelinové khaki, antracitové šedi a černi dřevěného uhlí.

Moonen pokračuje: „Nová řada povrchových úprav umožní zákazníkům dosáhnout správného efektu v libovolném prostředí, a přitom jim pomůže přispět k budoucnosti ekologické výstavby a udržitelného rozvoje.“ Dodal, že práškové nátěry Interpon společnosti získaly ověření Environmentálního prohlášení o produktu (EPD) třetí stranou, který zahrnuje analýzu životního cyklu surovin použitých v samotném výrobku, jeho výrobu, přepravu a použití.

Je to již 20 let od doby, kdy společnost AkzoNobel uvedla první speciální kolekci povrchových úprav pro trh s práškovými nátěry po celém světě. A zároveň je to již 15 let, co společnost spolupracuje s firmou Peclers na tvorbě kolekcí nových trendů pro architekty a designéry jako světový lídr v oblasti práškových nátěrů. Kromě toho byla společnost AkzoNobel prvním výrobcem práškových nátěrů, který uvedl finální úpravy Sablé s jemnou strukturou, které od té doby slaví velký úspěch v odvětví práškových nátěrů.