Všeobecný průmysl

Solární fotovoltaický průmysl se v posledních letech významně vyvinul a je předpovídáno, že se v dalších letech rozroste ještě o dalších 30%. Práškové barvy představují relativně nový koncept v tomto zajímavém odvětví průmyslu, jelikož se tradičně používaly barvy tekuté nebo anodizované. Toto odvětví s sebou přináší velké výzvy - minimálně 25-letá exteriérová trvanlivost a ochrana strukturální integrity solárních panelů a prevence proti korozi – to jsou hlavní požadavky.

GreenVolts – společnost zaměřující se na solární panely se sídlem v USA – používá patentovanou CPV (concentrated photovoltaic) technologii a momentálně buduje největší CPV elektrárnu ve Státech. Tento projekt vyžaduje 25-tiletou ochranu proti korozi a mimořádný stupeň UV ochrany (C4). Použití práškových barev v tomto projektu dělá tuto zelenou energii ještě zelenější.

Henkel’s Aquence autoporetický primer a supertrvanlivé práškové barvy AkzoNobel dodávané společnosti GreenVolts opakovaně překonaly i e-nátěr v oblasti ochrany.

Natřené části: Podpůrné struktury a lopatky

Pro více informací o solárních panelech navštivte GreenVolts http://www.greenvolts.com/